Kalmar FF förlänger med Unisport

17 januari, 2024 | Nyhet

Inför säsongen 2022 inleddes ett samarbete med Unisport som är officiell retail-partner till föreningen. Det är med stor glädje vi idag kan presentera att avtalet förlängs med fyra nya år.

Dennis Nilsson, Marknadsavdelningen Kalmar FF
– Vi har nu tecknat ett nytt 4-års avtal med Unisport som officiell retail-partner. Vi inom Kalmar FF är väldigt nöjda med att få fortsätta vårt långsiktiga samarbete. Med gemensamma krafter ska vi stå för något positivt i samhället och föreningslivet, där vi tillsammans gör skillnad. 

Andreas Välitalo Team Sales Manager Sverige på Unisport
– Att Kalmar FF väljer att förlänga avtalet gör oss såklart väldigt glada och är också ett tecken på att vi gör saker rätt i vår satsning i Sverige. Vi växlar upp vårt samarbete med Kalmar FF och deras ungdomslag vilket är viktigt för Unisport.

Annons
Integritetsöversikt

Den här webbplatsen använder cookies för att ge dig bästa möjliga användarupplevelse. Cookie-information lagras i din webbläsare och utför funktioner som att känna igen dig när du återvänder till vår webbplats och hjälpa vårt team att förstå vilka delar av webbplatsen du tycker är mest intressanta och användbara.