Vi fick nöja oss med en poäng mot IFK Göteborg under torsdagen på Guldfågeln Arena, men vi siktade på mer. Nu blickar vi framåt mot måndag och en ny chans till tre poäng när IF Elfsborg står för motståndet.
FAVORIT I REPRIS MED HOLY GUACAMOLY PÅ ÖSTRA SIDAN
Efter den fina responsen på uppladdningen inför matchen mot IFK Göteborg kör vi samma uppskattade koncept igen när IF Elfsborg gästar på måndag.
Holy Guacamoly och trubaduren Björn Rosenqvist är tillbaka när vi öppnar kl. 18.00 för en härlig After Work på östra sidan av Guldfågeln Arena. På menyn står en nachotallrik med dryck för endast 150 kr – den perfekta uppladdningen inför avspark kl. 19.00.
Kom i tid, ladda upp med god mat och dryck, och skapa den rätta stämningen tillsammans med andra rödvita supportrar!
VIP-UPPLEVELSE PÅ VÄSTRA SIDAN
Postgatan levererar en smakupplevelse i VIP-loungen på västra sidan, där du har möjlighet att boka middag med biljett för 975 kr per person.
På måndag serveras en meny som består av:
Kycklingsnacks från Guldfågeln med rostad vitlökskräm
Hällstekt kycklinglår från guldfågeln – Dragonvelouté med inkokt fänkål – Rostad potatis – Råmarinerad morot från solmarka gård
Chokladbrownie med vispad grädde och hallonkompott
VIP-paket bokas via denna länken.
EXKLUSIVT SLÄPP I SHOPEN: HATSTORE FLAT CAP
Inför måndagens hemmamatch lanserar vi två nyheter i souvenirshopen: en stilren flat cap från Hatstore och en collegetröja som passar perfekt både på läktaren och till vardags. Souvenirshopen på den sydvästra sidan öppnar som vanligt kl. 17.30. Hjärtligt välkomna!
Kalmar FF – IF Elfsborg
Måndag 27 april kl.19:00
Guldfågeln Arena
Köp biljetter här


